Badanie wykrywaczem kłamstw – czy pacjent wymaga szczególnego przygotowania?

Badanie wykrywaczem kłamstw – czy pacjent wymaga szczególnego przygotowania?

Gdy pada termin „badanie”, to zwykle oznacza, że pacjenta trzeba na to w odpowiedni sposób przygotować. Nic w tym dziwnego, bo tylko dzięki temu można otrzymać pożądane wyniki i ustalić, z jakimi przypadłościami mamy do czynienia. A jak to wygląda w przypadku badania wykrywaczem kłamstw? Czy tutaj również potrzebne jest szczególne przygotowanie? Sprawdzamy!

Cała prawda o badaniu wykrywaczem kłamstw

Badanie wariograficzne polega na zadawaniu pytań i rejestrowaniu reakcji psychofizycznych organizmu na nie. W tym celu wykorzystuje się urządzenie zwane wariografem lub wykrywaczem kłamstw, które notuje wszystkie zmiany i zapewnia możliwość ich interpretacji specjaliście. Badanie wymaga zgody pacjenta, ale nie wiąże się z żadnymi komplikacjami, czy ryzykiem. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne.

Badanie wykrywaczem kłamstw a przygotowanie pacjenta – potrzeba czy nie?

Prawda jest taka, że choć badanie wykrywaczem kłamstw jest nieinwazyjne i nie wymaga stosowania żadnych środków, również wymaga szczególnego przygotowania. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim należy ustalić, czy osoba, która ma zostać poddana testom, jest zdrowa – dotyczy to jednakowo zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Badany nie może borykać się z zaburzeniami neurologicznymi, schorzeniami serca, uzależnieniami (np. od narkotyków, alkoholu, leków), https://www.wariograf.com.pl/warszawa czy bólem lub dyskomfortem spowodowanym innego typu dolegliwościami. Nawet zbagatelizowane przeziębienie czy złe samopoczucie badanej osoby może sfałszować wyniki badania i sprawić, że da zupełnie inne wyniki. To jednak nie wszystko, ponieważ należy zwrócić też uwagę na zdrowie psychiczne. Upewnić się, że pacjent nie ma zdiagnozowanych żadnych chorób psychicznych, zapewnić mu spokój, zminimalizować stres i uświadomić, jak duże znaczenie ma sama dieta. Pacjent na badanie powinien przyjść wypoczęty, a w geście osoby, która przygotuje pacjenta do badania, należy, by odpowiednio zająć się pacjentem.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *