clenbuterol -jak działa i do czego się go stosuje

Clenbuterol – co to jest?

Nie jeden mężczyzna na Ziemi marzy o pięknej sylwetce kulturysty. Nie każdy jednak, ma dość dużo czasu, by regularnie ćwiczyć, nie każdy ma wystarczająco silną wolę, by na dobre wykluczyć z diety tłuste przekąski i alkohol. Ponadto, stres, brak snu, też nie pomagają. Jakby tego było mało, świetna sylwetka, to również predyspozycje genetyczne – wszyscy ludzie mają zapisaną w genach ilość receptorów androgenowych, reagujących na testosteron, jak i ich budowę, która w przyszłość rzutuje mniejszym lub większym powinowactwem do testosteronu, co w praktyce staje się wyznacznikiem ilości tkanki mięśniowej. W ten sposób, geny wyznaczają nasz fenotyp, niekoniecznie uwzględniając ilość poświęconych godzin na siłowni. Clenbuterol powstał dla mężczyzn, którzy pragną wyglądać jak młody bóg, bez względu na geny i styl życia!

Clenbuterol stosowany regularnie, przynosi szałowe efekty! I nie chodzi wyłącznie, o mięśnie, ale i o utratę dodatkowych kilogramów! Sięgając po preparat zawierający Clenbuterol, masz gwarancję, że efekt przyjdzie szybko i będzie oszałamiający!

Clenbuterol – mechanizmy działania

Wiedz, że clenbuterol nie jest sterydem o działaniu antyanabolicznym, a to oznacza, że nie wywiera toksycznego wpływu na wątrobę, nerki i serce. Bardzo ważne natomiast, że angażuje tkankę tłuszczową w przemiany metaboliczne. Ponieważ, związek reaguje z receptorami beta-2-adrenergicznymi, w znaczny sposób wpływa na proces lipolizy. Oznacza to, że aktywowane są lipazy w tkance tłuszczowej, które topią zbędny balast, a następnie wysyłają go do wątroby, która pozyskuje z nich substraty, wykorzystywane do produkcji ATP – nośników energii. ATP dostarczane jest z kolei, mięśniom, które mogą wreszcie sprawnie funkcjonować, a beztlenowe oddychanie komórkowe nie ma prawa bytu – nie powstają zakwasy, mięśnie mają więcej pożywki, a ponadto, tworzone są nowe mitochondria, które odpowiadają za wytwarzanie ATP i dostarczanie go do właściwych białek powierzchniowych. Produkt działa więc, antykatabolicznie, czyli zapobiega rozkładowi białek w sytuacji głodu i zwiększonego zapotrzebowania energetycznego. Białka, stanowią bowiem, łatwą karmę dla przemian metabolicznych – łatwiej poddać je obróbce, łatwiej strawić i wykorzystać. Nasz organizm, zaprogramowany jest w ten sposób, że dba wyłącznie o wnętrze, pilnuje, by wszystko działo się za sprawą jak najmniejszych kosztów, nie zwraca natomiast uwagi, na wygląd zewnętrzny – dla organizmu, balast jest ok. Dlatego też, to Ty musisz zadziałać! To Ty musisz pilnować, by zamiast pięknych mięśni, znikał tłuszcz! Mowa, oczywiście, o bardzo intensywnych ćwiczeniach fizycznych i ograniczonych zasobach żywnościowych.

Clenbuterol jest znakomitym termogenikiem, podnosi temperaturę ciała, dzięki czemu lipoliza zachodzi znacznie szybciej niż w warunkach normalnych. To jednak, jeszcze nie wszystko! Clenbuterol reguluje poziom glukozy we krwi i zapobiega jej natychmiastowym spadkom, a to oznacza, że nie będziesz miewał napadów silnego, wilczego głodu! Za głód odpowiada głównie spadek poziomu glukozy, a wtedy, uruchamiany jest hormon głodu. Uczucie pojawia się bardzo szybko po zjedzeniu konkretnej porcyjki czegoś z wysokim indeksem glikemicznym, np. czekolady. Sięgając, po Clenbuterol masz pewność, że szybko nie złapie Cię głód, nawet jeśli, najadłeś się słodyczy. Zażywasz preparat i wiesz, że wszystkie ćwiczenia fizyczne, kosztują Cię przynajmniej podwójnej dawki kalorii, niż normalnie! Oznacza to, że nawet siedząc w miejscu, Twój organizm zachowuje się tak, jakbyś ciężko pracował! Oczywiście, wiedz, że najlepsze efekty osiągniesz wtedy, gdy jednak, odwiedzisz siłownię. Dużym plusem jest to, że nie musisz aż tyle z siebie dawać, ile dają zawodowi sportowcy i kulturyści, by mieć pięknie wyrzeźbione ciało.

Clenbuterol to super specyfik pobudzający! Działa lepiej niż najlepsza kawa! Ponieważ, zwiększa stężenie amin katecholowych, a głównie takich neuroprzekaźników, jak: adrenalina, noradrenalina i dopamina – hormon szczęścia, możliwe jest stworzenie warunków do jednoczesnej utraty tkanki tłuszczowej i przyrostu masy mięśniowej. Zadaniem tych hormonów, jest jednak, wywoływanie konkretnych reakcji, np. adrenalina, jako hormon stresu, podnosi ciśnienie krwi, noradrenalina obniża, wprowadza w stan błogości i ukojenia, a dopamina daje szczęście. Dozowanie tych związków, w odpowiedniej „złotej proporcji” doprowadza do zwiększonej termogenezy, zwiększonego ciśnienia krwi, co powoduje większe wydatkowanie energii, większe możliwości, brak zmęczenia, lipolizę tłuszczów, dobry humor, czyli wszystko, czego potrzebujesz do osiągnięcia wymarzonego celu!

Clenbuterol – aktywator autofagii komórek tłuszczu!

Clenbuterol powoduje zmniejszenie rozmiarów komórek tłuszczowych, tzw. „adipocytów” oraz ich apoptozę w odpowiednich warunkach. Wiedz, że ilość tych komórek, jest determinowana w dzieciństwie, zależnie od tego, ile pokarmu dostaje dziecko. W dorosłym życiu jest ich tyle samo bądź więcej, w zależności od tego czy Twoja dieta zmusi je do proliferacji czy też nie. Wszystkie nadprogramowe ilości przyjmowanych wraz z pokarmem cukrów czy tłuszczy, magazynowane są właśnie w nich! Komórki tłuszczowe u człowieka mogą osiągać naprawdę pokaźne rozmiary! Nie wierz w to, że istnieją specyfiki, które od tak, redukują ilość adipocytów! Te z najwyższej półki, mogą jedynie, angażować materiały zapasowe w procesy lipolizy, prowadząc do przekształcenia ich w energię i wyłącznie w sytuacjach szczególnych, mogą prowadzić, do ich nie apoptozy, lecz autofagii! Komórki jako takie, zostają z Tobą, i właściwie mogłyby zostać na zawsze! Clenbuterol aktywuje proces zwany autofagią, czyli samozjadaniem. Ten incydent ma prawo zajść wyłącznie w sytuacji ciężkiego głodu, gdzie komórki walcząc o swój byt, zjadają własne organella, by opóźnić śmierć lub w nadziei oczekiwać, na nagłą zmianę. Stosując Clenbuterol, wiesz, że bardzo szybko dochodzi do spalania kalorii, a Ty, ponieważ nie czujesz się głodny, nie sięgasz bez powodu do lodówki. Twoje komórki, najpierw wysyłają tłuszcz do wątroby, czyli miejsce im pisane, a potem aktywują lizosomy i aparaty Golgiego, celem przekształcenia mało istotnych struktur w środki dające energię do życia i oddychania komórkowego. Komórki tłuszczowe stopniowo zmniejszają się, potem ubywa odpowiednich ciał w ich wnętrzach, aż zanikają całkowicie! Nie zmienia to jednak faktu, że osoba bardzo szczupła, może mieć ich ogromna ilość, więcej nawet, niż osoba o pokaźnych rozmiarach ciała. Komórki tłuszczowe mają taką właśnie specyficzną cechę – mogą przejść z rozmiarów minimalnych, do naprawdę ogromnych! 

Clenbuterol, to jeden z wyjątkowych środków, który potrafi stworzyć komórkom, takie wrażenie, jakby właśnie zaistniała konieczność sięgnięcia po materiały zgromadzone w składnikach budulcowych komórki adipocytu, czyli nie materiałów zapasowych – kropli tłuszczu, tylko – jądra komórkowego, błony komórkowej, aparatów Golgiego, cytoplazmy.

Tłuszcz gromadzi się w komórkach w postaci kropel tłuszczu. Adipocyty białe mogą ponad 20-krotnie zwiększyć swe rozmiary! Okazuje się, że Clenbuterol w każdej sytuacji, bardzo skutecznie hamuje szlak enzymów odpowiadających za ich rozrost. Oznacza to, że nawet, jeśli, masz wielki żołądek, np. na skutek nadmiernego objadania się, a Twój bilans kaloryczny będzie dodatni, Clenbuterol skutecznie zahamuje dalsze odkładanie tłuszczu w komórkach. Stąd, pomysł, by przyjmowały go również panie w celu odchudzania i hamowania apetytu. 

Clenbuterol – cudo na masę mięśniową i dla lepszych wyników w sporcie

Clenbuterol niegdyś stosowany był jako lek pierwszego rzutu na astmę. Obecnie, przynajmniej w Polsce, stosuje się „Salbutamol” w nebulizacji w dawce 2,5-5 mg. Nie zmienia to jednak, faktu, że jest to beta-2-mimetyk, który rozszerza pęcherzyki oskrzelowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni dróg oddechowych i większe utlenowanie komórek ciała. W ten sposób, możliwe staje się swobodne oddychanie w trakcie wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych. Brak „zapowietrzenia” oznacza, że możesz ćwiczyć do upadłego, i się zwyczajnie nie męczyć. Lepsze utlenowania, to więcej tlenu dla komórek ciała, więcej substancji odżywczych, molekuł niezbędnych dla budowy mięśni, więcej energii, dostarczanej w bardzo szybkim tempie. Twoje wyniki w sporcie stają się tym samym, niesamowite! Jeśli, zastosujesz Clenbuterol w celu osiągnięcia lepszej koncentracji, skupienia, również możesz spodziewać się lepszych efektów! Tlen związane z hemem w erytrocytach krwi, działa niczym aktywator na korę szarą mózgu! Twoje możliwości są zatem, sporo większe niż w warunkach fizjologicznych! Uczysz się i rozumiesz! Rano wstajesz wyspany, wypoczęty w dobrym humorze!

Clenbuterol ma silny potencjał w rzeźbieniu sylwetki. Pięknie pali zbędne kalorie, przy minimalnym wysiłku fizycznym. Pozwala Ci dłużej ćwiczyć, bez najmniejszych oznak zmęczenia. Umożliwia szybkie i trwałe budowanie mięsni, a nie spalanie ich w trakcie odchudzania. Spektakularne efekty osiągane przy jego stosowaniu są porównywalne do efektów osiąganych przy stosowaniu nielegalnych, hepatotoksycznych środków, powodujących ciężkie skutki uboczne, takich jak efedryna czy pochodne amfetaminy.

Clenbuterol – niesamowite efekty

O ile, osoby, które mają mało receptorów dla testosteronu bądź są one kiepsko zbudowane, nie mogę w oparciu o własne siły, stworzyć idealnej sylwetki kulturysty, o tyle, stosowanie Clenbuterolu, bardzo szybko przyniesie efekt. Produkt umożliwia wzrost metabolizmu o ok. 5-6%, co rzutuje niesamowitą przemianą. Dość szybko stracisz na wadze, nawet do 10 kg w ciągu miesiąca. Nieelegancki tłuszcz, fałdy na brzuchu zastąpi piękny płaski brzuch z mocno zarysowanymi mięśniami, kreując Cię na sportowca! Zmęczenia nie będziesz odczuwał praktycznie w ogóle! Możesz swobodnie zarówno ćwiczyć na siłowni, jak i wykonywać swoją pracę. Co ciekawe, zażywając Clenbuterol, poprawia się nastrój, czujesz się szczęśliwy nawet będąc w pracy i w silnie stresowych sytuacjach. Spalisz duuuużo kalorii, warstwy tłuszczu będą znikać w oczach, a Ty wcale nie będziesz z tego tytułu odczuwał większego głodu! Ponieważ, Clenbuterol reguluje wydzielanie hormonu głodu i zapobiega spadkom cukru we krwi, nie będziesz odczuwał zwiększonego apetytu, a nawet Twój apetyt się zmniejszy!

Clenbuterol – jak stosować?

Badania mówią, że najlepiej jest korzystać z dobrodziejstw specyfiku przez 4-8 tygodni, nie dłużej, ponieważ może pojawić się efekt tolerancji, czyli zwyczajnie ten związek przestanie na Ciebie działać, bądź będziesz musiał zażywać go w większych ilościach. Istnieje też możliwość stosowania go wraz z testosteron bądź modulatorami receptorów, dzięki czemu efekt jest jeszcze większy! Clenbuterol, nie daje tak negatywnych efektów ubocznych, jak sterydy. Można przez okres 4-8 tygodni spokojnie go przyjmować bez żadnych ubytków na zdrowiu. Ważne jednak, by trzymać się zaleceń producenta. 

Clenbuterol – skutki uboczne

Nie ma właściwie żadnych badań naukowych, które dowodziły by o efektach ubocznych pojawiających się przy długotrwałym stosowaniem specyfiku. Z uwagi jednak, na to, że produkt działa termogenicznie i przyspiesza metabolizm, możliwe są nudności, wymioty, biegunki, osłabienie, obniżenie poziomu wapnia i potasu. Należy więc, suplementować wapń i potas w trakcie stosowanie Clenbuterolu. Odradza się stosowanie preparatu osobom zmagającym się z chorobami serca i kobietom w ciąży i karmiącym piersią.