Fala Uderzeniowa Warszawa

Terapia falami uderzeniowymi,

SWT to jedna z najpopularniejszych i zarazem najczęściej stosowanych metod leczenia bólu i stanów zapalnych. Terapia falami uderzeniowymi cieszy się szerokim powodzeniem zarówno u profesjonalnych sportowców, jak i wśród zwykłych ludzi.

Terapia falami uderzeniowymi w swoim działaniu korzysta z cech leczniczych fali akustycznej. Dla potrzeb fizjoterapii odkryto ją stosunkowo w ostatnim czasie, wcześniej SWT stosowane było przede wszystkim w leczeniu kamienicy nerkowej. Fale uderzeniowe rozbijały zalegające w drogach moczowych kamienie. Obecnie ma ona szerokie zastosowanie w terapii, przede wszystkim w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W fizjoterapii zaczęto ją stosować w rehabilitacji profesjonalnych sportowców, później trafiła do mas. Najczęściej jest to 5-6 zabiegów po kilka minut.

Najczęstsze przyczyny z powodu których pacjenci udają się na leczenie fala uderzeniowa warszawa to: ból ścięgna Achillesa, ostroga piętowa, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, zespół mięśnia piszczelowego, ból w okolicy biodra, ból stawów barkowych, wyrośla kostne, zapalenie kaletki, ból w przyczepach ścięgna udowego, przewlekłe entezopatie, ból w okolicach pachwiny, ból nadgarstka, punkty spustowe. Falę uderzeniową najczęściej wykorzystuje się w ortopedii, fizjoterapii oraz w medycynie sportowej.

Wyrośla chrzęstno-kostne

Najczęściej występują u dzieci i młodzieży. Mają postać guza w okolicy przynasady kości długiej, najczęściej w okolicy stawu kolanowego. Niestety te wyrośla mogą mieć charakter złośliwy. Najczęściej ich powód występowania jest uwarunkowany genetycznie, choć występują również np. w ramach choroby Olliera. Zalecane jest leczenie chirurgiczne, najlepiej jak najszybsze. Okres rekonwalescencji po zabiegi trwa do trzech tygodni. W leczeniu choroby pomaga SWT – terapia falami uderzeniowymi.

Ból ścięgna Achillesa

To największe ścięgno w naszym ciele. Tworzą je dwa mięśnie: mięsień brzuchaty i mięsień płaszczkowaty. Co ciekawe najczęściej uszkadzają je mężczyźni w okolicach czterdziestki, kiedy zabierają

się oni za swoje ciało i w błędny sposób, bez odpowiedniego przygotowania rozpoczynają ćwiczenia fizyczne. Najczęściej doznają urazy nie odbywszy należytej rozgrzewki mięśni. Niewielkie uszkodzenie ścięgna Achillesa można złagodzić maścią dla sportowców lub zimnym okładem z altacetu. W przypadku nadwyrężenia, częściowego lub w najgorszym wypadku całkowitego zerwania wymagane jest kolejno gips, rehabilitacja, a czasem nawet operacja – w przypadku zerwania ścięgna Achillesa. Przed urazami ścięgna Achillesa możemy się łatwo uchronić. Najważniejsze jest dobre, wygodne i dopasowane obuwie. Na butach nie powinniśmy oszczędzać, to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Buty należy również najpierw rozchodzić. W przypadku ćwiczeń fizycznych nie wolno zapominać o rozgrzewce, która powinna być wykonywana sumiennie. Kiedy zaczynamy swoją przygodę ze sportem – na przykład z siłownią, warto mierzyć siły na zamiary i zbytnio się nie przeciążać.