Fala uderzeniowa – wskazania do wykonania zabiegu

Zabiegi z fali uderzeniowej stają się coraz popularniejszą oraz coraz chętniej wybieraną przez pacjentów formą leczenia dokuczliwego bólu oraz stanów zapalnych. Istnieje bardzo wiele uciążliwych dolegliwości, które dzięki zaledwie kilku 15 minutowym sesjom mogą zostać całkowicie wyeliminowane. Poniżej przedstawiamy wskazania do wykonania zabiegu falą uderzeniową oraz publikujemy listę najpopularniejszych dolegliwości, które można skutecznie leczyć z jej pomocą.

Leczenie falą uderzeniową na czym polega?

Terapia falą uderzeniową jest uznawana za niezwykle bezpieczny oraz bezinwazyjny zabieg eliminujący w krótkim czasie bóle oraz stany zapalne organizmu. Pierwszym krokiem zmierzającym do wdrożenia leczenie jest diagnostyka. W momencie potwierdzenia przypuszczalnej diagnozy, specjalista jest gotowy na zaproponowanie pacjentowi terapii z wykorzystaniem fal uderzeniowych. O jej zaletach mówi się coraz więcej, ponieważ jest ona całkowicie bezbolesna i nie wymaga od pacjenta dużych nakładów czasu na jej wykonanie. Sam przebieg zabiegu nie jest inwazyjny, więc pacjenci nie muszą się stresować przed przyjazdem na sesję do gabinetu. Po odpowiednim przygotowaniu pacjenta do zabiegu, terapeuta wybiera odpowiednią nakładkę dostosowaną do osiągnięcia wcześniej ustalonego efektu leczenia. Na końcówkę aplikatora najczęściej nakłada się również odrobinę żelu sprzęgającego. Od tego momentu rozpoczyna się właściwe leczenie. Terapeuta przykłada głowicę do ciała pacjenta dobierając jednocześnie odpowiednie parametry. Cały zabieg trwa ok. 15 minut.

Fala uderzeniowa zalety terapii

Terapia falą uderzeniową charakteryzuje się tym, że stosuje się ją w celu skutecznego i szybkiego leczenia wielu różnych dolegliwości, zarówno tych, z którymi zmagają się osoby uprawiające sport zawodowo, jak również jako rehabilitację u osób, które ze sportem wyczynowym nie są w żaden sposób związane. W obu jednak przypadkach mówimy o bardzo wysokim odsetku pacjentów, którzy deklarują szybką poprawę stanu zdrowia oraz powrót do dawnej sprawności fizycznej. Z tego też powodu na zabiegi falą uderzeniową decyduje się coraz większa grupa osób, która docenia jej zalety. Jak wynika z badań, większość pacjentów potrzebuje jedynie 5 krótkich zabiegów (z reguły trwających maksymalnie kwadrans czasu), aby wyeliminować ból i zlikwidować stany zapalne organizmu. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne, pozwalają osiągnąć widoczne efekty leczenia w bardzo krótkim czasie, a jednocześnie nie wymagają od pacjentów „poświęcenia” w postaci rezerwacji kilku dni na pobyt w szpitalu czy długotrwały proces rekonwalescencji.

Terapia falą uderzeniową wskazania do zabiegu

Zabiegi z fali uderzeniowej są szybką i skuteczną metodą w walce z uciążliwymi bólami układu mięśniowo-szkieletowego. Poniżej zamieszczamy listę najpopularniejszych i najczęstszych wskazań do zabiegu, które są leczone za pomocą fal uderzeniowych.

 • ostroga piętowa
 • łokieć tenisisty i golfisty
 • halluks
 • zapalenie ścięgna Achillesa
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego
 • ból barku, któremu mogą towarzyszyć zwapnienia
 • zapalenie ścięgna rzepkowego (kolano skoczka)
 • ból nadgarstka (cieśń nadgarstka)
 • mięśniowo-powięziowe punkty spustowe
 • zespół mięśnia piszczelowego przedniego
 • zapalenie ścięgien mięśni rotatorów
 • przewlekły ból szyi i pleców
 • przewlekłe zapalenie przyczepów mięśniowych
 • ból biodra
 • podwyższone napięcie mięśniowe
 • usuwanie blizn i rozstępów

Fale uderzeniowe prywatne gabinety Kraków Warszawa

Zabiegi przy użyciu fali uderzeniowej są uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia uciążliwego bólu oraz stanów zapalnych dotyczących powyższej grupy dolegliwości. Nie powinien zatem dziwić fakt, że coraz większa ilość prywatnych gabinetów, które zajmują się rehabilitacją, wprowadziło do swojej oferty również ten rodzaj terapii. Pamiętajmy jednak, aby przed zgłoszeniem się na zabieg dowiedzieć się, na jakim dokładnie sprzęcie pracuje dana placówka, bowiem jest to istotne dla leczenia zakończonego sukcesem. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie pacjenci mają możliwość skorzystania z profesjonalnych zabiegów wykonywanych przez doświadczonych i wyspecjalizowanych terapeutów z wykorzystaniem nowoczesnego i najlepszej jakości sprzętu medycznego. Wszystkie osoby cierpiące zachęcamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację specjalistyczną. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej mogli Państwo zapomnieć o dokuczliwym bólu i powrócić do dawnej aktywności fizycznej.