Jak dbać o stopy?

Jak dbać o stopy?

Z pewnością znasz to uczucie, gdy po całodniowej wycieczce twoje stopy są zmęczone – ale też pojawiają się na nich odciski, otarcia, czy odparzenia. Czasem bez względu na to jak bardzo starasz się tego uniknąć i tak powstają. Warto więc dbać o swoje stopy cały czas, nie tylko w przypadkach, gdzie tego naprawdę potrzebujemy. Usuwanie odcisków w Warszawie, czy w innych miastach Polski jest łatwo i szybko dostępne. Po co jednak korzystać z takich zabiegów, gdy sami możemy sobie pomóc w we własnym domu?

Jak przeciwdziałać odciskom?

Odciski u większości osób powstają w sytuacjach, gdzie chodzimy więcej niż zazwyczaj – buty ocierają nasze stopy długotrwale, przez co występuje podrażnienie, a później odcisk. Jeśli buty w których wybieramy się na wycieczkę są naprawdę wygodne, a mimo to mamy taki problem – możemy spróbować specjalnych plastrów przeciwko odciskom. Są dostępne w każdej aptece i naprawdę w niektórych przypadkach bardzo skuteczne. Nie możemy też zapominać o skarpetkach które nosimy – powinny być wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów.
Przydatne mogą się również okazać różnego rodzaju wkładki, istnieją takie na poszczególne fragmenty stopy, dzięki nim można zapobiec odciskom, modzelom i nagniotkom.
Oczywiście należy też pamiętać o tym, by obuwie było dobrze dopasowane do naszej stopy. Wysokie szpilki czy koturny pięknie się prezentują, ale sprawiają też że nasza stopa jest w nienaturalnej pozycji, przez co jest bardziej skłonna do odcisków.

Zabiegi pielęgnacyjne dla stóp

Dobrze dobrane obuwie jest bardzo ważne, ale równie istotne są sprawy pielęgnacyjne. Dobrze zadbana skóra na stopach to również warunek nie posiadania problemów z odciskami. Oczywiście najważniejsze jest ścieranie martwego naskórka, jeśli mamy problem z jego nadmiernym gromadzeniem się. Wystarczy, że po kąpieli będziemy go ścierać przy pomocy specjalnej tarki lub pumeksu. Zbawienny wpływ mają też kremy zmiękczające.
Oczywiście jeśli już mamy problem z odciskiem, możemy również go zażegnać dobrą pielęgnacją. Potrzebne jednak są wtedy metody nieco głębiej działające. Na rynku dostępne są specjalne maści, które w swoim składzie zawierają kwasy, które pomóc mogą w pozbyciu się problemu. Ścieranie odcisków przy pomocy tarki również może okazać się skuteczne, pod warunkiem że sam odcisk nie jest dość głęboki. Przy zmiękczaniu skóry bardzo przydatna może się okazać sól do stóp. Dzięki niej skóra będzie o wiele lepiej przygotowana do wszystkich późniejszych zabiegów.

Trudne do usunięcia odciski

Niestety, w niektórych przypadkach próby domowego usunięcia odcisku nie są zupełnie skuteczne. W takim przypadku trzeba udać się do specjalisty, najlepiej profesjonalnego podologa. Usuwanie odcisków w Warszawie to zabieg bardzo popularny, podobnie jest w wszystkich innych, także mniejszych miastach Polski. Metoda jaką usuwany będzie odcisk jest tak naprawdę całkowicie indywidualna, idąc do dobrego specjalisty z pewnością dobierze taki sposób, który najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.