Jak Polacy radzą sobie z bólem?

Prawda jest taka, że Polacy sobie z bólem nie radzą. Okazuje się, że pod tym względem plasujemy się niestety na jednym z ostatnich miejsc, biorąc pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej. Ból uznajemy za czynnik uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, najczęściej jednak nie sięgamy po sprawdzone metody jego uśmierzania. Czekamy aż dolegliwości przejdą samoistnie, nierzadko doprowadzając do wycieńczenia organizmu i konieczności wdrożenia inwazyjnego leczenia. Nie mamy wiedzy w zakresie skutecznego niwelowania bólu, kiedy ten się pojawia, przeważnie sięgamy po prostu po łatwo dostępną tabletkę przeciwbólową. Dzięki niej rzeczywiście udaje się złagodzić ból, ale tylko na chwilę.

Sami  eksperci, którzy na co dzień wykonują swoje zawodowe obowiązki w obiekcie, jakim jest poradnia leczenia bolu, przyznają, że walka z bólem byłaby o wiele łatwiejsza, jeśli Polacy korzystaliby z profesjonalnej pomocy. Dobranie skutecznych środków uśmierzających wcale nie jest proste i nigdy nie powinno odbywać się samodzielnie, bez wsparcia specjalistów. Poradnia bólu jest miejsce, w którym uwzględnia się indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta. Pod uwagę brany jest nie tylko rodzaj choroby, ale też natężenie bólu, ogólny stan zdrowia chorego czy też możliwości jego leczenia. W pierwszym etapie zawsze należy stosować środki naturalne, które nieinwazyjnie wpływają na ludzki organizm. Chodzi o to, by sposoby łagodzenia bólu nie wpłynęły w żaden sposób negatywnie na zdrowie, ale były optymalnie skuteczne.

Popularne kuracje przeciwbólowe

Jak wspomnieliśmy, Polacy sięgają przede wszystkim po tabletki, które dostępne są nie tylko w aptekach bez recepty, ale też w sklepach ogólnospożywczych czy na stacjach benzynowych. Nie posiadamy szerokiej wiedzy w zakresie niwelowania bólu. Okazuje się, że bardzo często wystarczą domowe sposoby, by sobie z nim poradzić. Świetnie działa aromaterapia albo muzykoterapia, naturalnym lekiem jest też sen i odpoczynek albo aktywność zawodowa. Wśród naturalnych metod wyróżnia się również medyczna marihuana. Warszawa dysponuje coraz większą liczbą placówek, w której właśnie takie sposoby są zalecane. Farmakoterapie powinny być stosowane dopiero wtedy, gdy naturalne metody nie działają. Priorytetem jest jednak znajomość własnego organizmu. Mając świadomość oddziaływania naturalnych środków na własne ciało oraz duszę, można z powodzeniem prowadzić walkę z bólem bez chemii.