Jak używać anavaru i czego należy się dowiedzieć na jego temat

Niezbędne informacje na temat anavaru.

Anavar to androgenny rodzaj sterydu najczęściej rozpoznawalny pod nazwą oxandrolon lub oxandrin. Głównym powodem zastosowania tego środka jest odzyskanie wcześniej utraconej masy mięśniowej. W wielu przypadkach choroba, czy też przebycie poważnej operacji zmusza kulturystę do bardzo długiej przerwy od uczęszczania na siłownie. Stan zdrowia skutkujący utratą wypracowanej wagi jest częstym powodem zasięgnięcia po anavar.

Anavar hamunije katabolizm białek w mięśniach, a nawet pomaga zwalczać ból kości towarzyszący ludziom cierpiącym na osteoporoze.

Zapoznanie z anavarem.

Przyjmowany jest on w postaci doustnej. Oficjalnie jest to lek wypisywany przez lekarzy w niektórych przypadkach wymagających leczenia tym środkiem. Dla kulturystów jest to doskonałe źródło wspomagania orgnaizmu podczas nabierania masy ciała.

Anavar ma wiele oficjalnych nazw. Należą do nich między innymi – 17α-Methyl-2-oxa-4, 17α-Methyl-2-oxa-5α-androstan-17β-ol-3-one.

Przez użytkowników najczęściej nazywany w skrócie oxą.

Środek ten został wynaleziony w roku 1962. Początkowo użytkowany w celach leczniczych, bywał bardzo często wypisywany przez lekarzy. Miał on za zadanie łagodzić skutki wystąpienia osteoporozy. Bardzo prędko został doceniony za możliwości, które stwarza podczas rozwoju ciała. 

W dzisiejszych czasach został wpisany na listę niedozwolonych środków chemicznych przez znaczną liczbę państw na świecie.

Osoby regularnie uczęszczające na siłownie, które poszukują możliwości zmaksymalizowania efektów podczas nabierania masy ciała chętnie sięgają po anavar. Steryd ten ma głównie efekty anaboliczne, z małym udziałem androgennych, przez co jest też wykorzystywany przez kobiety.

Korzyści związane z zażywaniem anavaru.

Wprawdzie anavar jest sterydem, jednak jego wyjściowym założeniem było stworzenie leku generalnie wspomagającego organizm. Działa on w przypadku kobiet, dzieci, mężczyzn, jak i osób starszych. Pomaga nabrać wagi, jak i wspiera jej utrzymanie w przypadkach utraty zdrowia.

Anavar pomaga wrócić do formy po zabiegach chirurgicznych, wzmacnia kości i uśmierza ich bóle. W przypadku osteoporozy nie jest w stanie jej zwalczyć, jednak jego zażywanie pozwala lepiej znieść aktualny stan zdrowia.

Jak wygląda przeciętne dawkowanie anavaru?

W zależności od tego, czy użytkowanie sterydu występuje na drodze medycznej, czy też niemedycznej dawkowanie będzie różne. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stały kontakt z lekarzem, który będzie obserwował zastosowanie oxandrolonu. Tylko ściśle przestrzegane zalecenia lekarskie mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych.

Najczęściej stosuje się go w dawkach rozłożonych od dwóch do czterech razy dziennie. Lekarze bardzo często zalecają zażywać go wraz z mlekiem lub lekkostrawnym pokarmem, ponieważ może działać drażniąco na osoby mające kłopoty z żołądkiem.

Przeciętna dawka anavaru podczas terapii zamyka się w okolicy od 5mg do 10mg.

Jedne z najdłuższych terapii z anavarem trwały nawet około trzech miesięcy. Nie jest to jednak regułą. W niektórych przypadkach lekarze zalecają stosować go do 2 tygodni.

Niemedyczne zastosowanie anavaru.

Stosowanie anavaru w celach dopingowych jest zupełnie różne od medycznego. Naturalnie więc będą różniły się też dawki, cykle i okoliczności zażywania.

Głównym założeniem cyklu z oxandrolonem jest rozpoczęcie zażywania go jeszcze przed okresem wejścia na dietę mającą na celu zwiększyć masę ciała, po czym należy kontynuować podczas „masowania”.

Dawki w przypadku tego sterydu są zależne od organizmu użytkownika. Niektórzy mają mniejszą, zaś niektórzy większą zdolność tolerancji składników aktywnych zawartych w oxandrolonie. Początkujący powinni ograniczyć się do dawek nieprzekraczających ilości od 15mg do 25mg na dobę. Tak dobrana dawka pomoże określić nam, czy jesteśmy w stanie znieść cykl i zastanowić się nad przyszłym planem dotyczącym zwiększenia dawek.

Zaawansowani użytkownicy, którzy znają swoje ciało podczas cyklu sterydowego zażywają dzienne dawki w okolicy 80mg. Jednak nawet profesjonaliści regularnie powtarzający cykle powinni mieć na uwadze, że dzienna dawka nie może przekroczyć 100mg. Może się to wiązać z niezwykle poważnymi niebezpieczeństwami skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Cykl anavaru trwać powinien nie więcej niż 6 tygodni.

Warto zauważyć też, że w przypadku kobiet dawkowanie powinno zostać ograniczone poprzez naturalnie zmniejszone predyspozycje do rozbudowania masy mięśniowej. Kobiety powinny rozpoczynać dobową dawką wynoszącą około 10mg, zaś w późniejszym etapie nie przekraczać 50mg na dobę.

Dodatkowym atutem anavaru, który cenią sobie środowiska kulturystów, jest to że może on być stosowany równocześnie z niektórymi anabolicznymi sterydami. Należą do nich między innymi:

 • Anadrol
 • Deca
 • Dianabol

Warto zachować wówczas świadomość dotyczącą tego, że mieszanie kilku sterydów jednocześnie może wywołać więcej skutków ubocznych związanych z nimi.

Najczęściej występujące skutki uboczne podczas zażywania anavaru.

Anavar może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych, jeżeli będzie nieumiejętnie stosowany. Za wszelką cenę należy uniknąć przedawkowania za jego pośrednictwem. Może to poskutkować nawet urazami doprowadzającymi do śmierci użytkownika. Kiedy zażywamy anavar w granicy dopuszczalnych dawek jego efekty uboczne nie powodują trwałych, mocno obciążających organizm zmian.

Skutki uboczne, na które najczęściej skarżą się użytkownicy anavaru to między innymi:

 • bóle głowy
 • wymioty i nudności
 • nieznaczne zmiany na skórze
 • problemy z sebum doprowadzające do przetłuszczania się skóy
 • zmiany w libido
 • przyspieszona utrata włosów na głowie

Niektóre ze skutków ubocznych występują niezwykle rzadko lub pojawiają się w przypadku przedawkoania podczas cyklu z anavarem. Należą do nich między innymi:

 • Spuchnięcie okolic sutków
 • Problemy z płodnością
 • agresja
 • niebezpieczne zapalenie wątroby
 • opuchlizna organów wewnętrznych
 • niezwykle uporczywy trądzik na całym ciele

Jeżeli anavar nie zostanie cyklicznie przedawkowany, efekty uboczne możliwe są do uregulowania po odstawieniu tego środka przez dłuższy czas.

Jak dokładnie w sposób chemiczny anavar oddziałowuje na organizm człowieka?

Za każdym razem kiedy połykamy kolejną dawkę anavaru, ciało ludzkie reaguje na środek w sposób podobny, jak podczas podwyższenia testosteronu. Konsekwentne zażywania przez dłuższy czas doprowadza do zwiększenia energii, siły, jak i objętości mięśni w ciele ludzkim. W zauważalny sposób pomaga on również spalić tłuszcz z uwagi na znaczne przyspieszenie metabolizmu w trakcie cyklu.

Warto mieć na uwadze to, że anavar zmienia ciało w unikalny sposób w zależności od predyspozycji i zaangażowania użytkownika na cyklu.

Kluczowym elementem podczas tego rodzaju cyklu jest znaczne zwiększenie podaży łatwo przyswajalnego białka w diecie i częste uczęszczanie na treningi. Anavar zwiększając objętość mięśni w ciele pozwala na jeszcze szybszą ich rozbudowę do czego niezbędne nam będą proteiny.

Ciało na cyklu z anavarem ma o wiele więcej energii do spożytkowania w ciągu dnia. Sprawia, że rozbudowywane mięśnie są optyczne większe, a ich struktura jest znacznie grubsza w porównaniu z naturalnymi.

Spowodowane jest to nadprogramowym spalaniem tłuszczu w organizmie podczas cyklu sterydowego za pomocą anavaru. Spożytkowanie energii ze zużytego tłuszczu pozwala nam zyskać o wiele więcej siły i wydolności. Wypracowana tym sposobem sylwetka staje się imponująca poprzez wyeksponowanie odtłuszczonej masy ciała i żył okalających mięśnie.

Zmiany w organizmie podczas cyklu:

1. Niezwykle przyspieszona i zwiększona synteza białek.

Efektem tego procesu chemicznego jest przekroczenie naturalnych zdolności genetycznych, które posiadamy podczas rozbudowy masy mięśniowej. Mięśnie, które mogą przyjąć nienaturalnie dużą ilość protein, co skutkuje rozbudową o kilka rozmiarów więcej.

2. Rezultaty anaboliczne.

Kolejnym wynikiem zmian w organizmie podczas cyklu z anavarem jest znacznie zwiększony apetyt, który pozwoli poszerzyć potencjał rozbudowy masy ciała. Podczas nadprogramowej syntezy białek w ludzkim ciele zmuszamy nasz organizm do budowania o wiele większych mięśni, aniżeli zostało ono do tego przeznaczone. Skutkiem tego jest zapotrzebowanie na ogromne ilości energii, którą możemy pokryć tylko i wyłącznie za pomocą zwiększenia kaloryczności naszej aktualnej diety.

3. Jedną z najbardziej cenionych zdolności anavaru jest zwiększenie syntezy czerwonych krwinek.

Za sprawą przyspieszenia syntezy leukocytów mięśnie rozwijają się w przyspieszonym tempie. Prędkość, z jaką ciało dokonuje regeneracji, jest wówczas nieporównywalna z naturalnymi możliwościami organizmu. Cykl sterydowy z anavarem zmusza ciało do przyspieszenia produkcji czerwonych krwinek, co skutkuje zwiększeniem grubości żył na mięśniach. Jest to efekt estetyczny często pożądany poprzez kulturystów, którzy dążą do zbudowania umięśnionej sylwetki z możliwie jak najniższym poziomem tłuszczu.

4. Wzmocnienie kości.

Poprzez wzmożoną produkcję leukocytów w ciele, anavar zmusza organizm do przyspieszenia transportu komórek tlenu do mięśni. Za sprawą zwiększonej podaży tlenu kości stają się wytrzymalsze.

Przyrosty masy mięśniowej, które zostają z tobą na długo.

Jest to bez dwóch zdań jeden z najistoniejszych powodów dla, których anavar podbił serva kulturystów na całym świecie niejednokrotnie udowadniając swoją skuteczność i użyteczność w świecie bodybuildingu.

W porównaniu z innymi sterydami anavar pozwala na równoczesne zwiększenie objętości mięśniowej, jak i odtłuszczenie ciała poprzez spożytkowanie energii zmagazynowanej w tłuszczu. Skutkiem tego procesu są przyrosty, które zostaną z nami na dłuższy czas.

Jeden ze środków, który mogą zażywać kobiety.

Kolejnym znaczącym atrybutem anavaru jest możliwość stosowania cyklu sterydowego za jego pomocą przez kobiety. Anavar początkowo został wynaleziony w celach medycznych i w niskich dawkach jest on bezpieczny nawet dla dzieci.

Jak wiadomo ludziom związanym z kulturystyką, kobiety mają ograniczony zasób możliwości przeprowadzenia cyklów sterydowych. Dlatego też anavar może okazać się w tym przypadku niedocienionym kołem ratunkowym.

Kobiety mogą progresować podczas zdobywania masy ciała nawet na niskich dawkach.

Anavar pozwala przekroczyć naturalne zdolności i predyspozycje genetyczne organizmu. Dlatego też w przypadku kobiet jest on nawet bezpieczniejszy w użytku z uwagi na zapotrzebowanie na niższe dawki. Kobieta rozpoczynająca swój pierwszy cykl z tego typu sterydem będzie potrzebowała jedynie połowę dawek przeznaczonych dla umięśnionego mężczyzny.

Podsumowanie skutków umięjetnie przprowadzonego cyklu z anavarem.

Anavar jako jeden z nielicznych sterydów pozwoli na osiągnięcie masywnej sylwetki mimo tego, że pozwala na równoczesne spalanie tłuszczu.

Należy zawsze mieć na uwadze, że jest to jedynie środek wspomagający i nie zastąpi on dobrze ułożonej diety. Anavar będzie znaczącą pomocą w trakcie osiągania ciała naszych marzeń, jednak pierwszym i najważniejszym krokiem tego procesu będzie ułożenie czystej diety w oparciu o nieprzetworzone, pełnowartościowe produkty.