Jakie zabiegi wykonywane są w trakcie rehabilitacji?

Jakie zabiegi wykonywane są w trakcie rehabilitacji?

O rehabilitacji mówi się bardzo często. Mimo wszystko rzadko kiedy potrafimy wskazać, jakie zabiegi oferuje rehabilitacja warszawa żoliborz. A przecież fizykoterapia to jeden z podstawowych elementów rehabilitacji. W jej trakcie stosowane są różnego typu zabiegi fizjoterapeutyczne, które pozwalają spotęgować efekty kuracji. O jakich dokładnie zabiegach mowa? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kinezyterapia

Kinezyterapia, zwana gimnastyką leczniczą lub ćwiczeniami usprawniającymi, polega na leczeniu ruchem. Podstawą tej terapii jest właśnie ruch, który traktuje się jako środek leczniczy wpływający na cały organizm. Dla każdego pacjenta, który ma zostać poddany kinezyterapii, opracowywany jest indywidualny program ćwiczeń, który ma na celu maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej, by chory mógł wrócić do dawnej sprawności lub stać się samodzielnym.

Jonoforeza

W jonoforezie wykorzystuje się leczenie bodźcami elektrycznymi. To właśnie one pobudzają nerwy, niwelują ból, zmniejszają napięcie mięśni. Dodatkową korzyścią z tego rodzaju terapii jest poprawa przemiany materii.

Leczenie polem magnetycznym

Ten rodzaj zabiegów opiera się na utworzeniu pola magnetycznego, które sprzyja rozluźnieniu mięśni oraz uśmierzeniu dolegliwości bólowych. Leczenie polem magnetycznym polecane jest przede wszystkim osobom chorującym na reumatyzm, jak również tym po złamaniach.

Masaż

Masaż poprawia funkcjonowanie mięśni i stawów, wzmacnia je i rozluźnia. Co więcej, pobudza też krążenie i przemianę materii, wywiera też dobroczynny wpływ na naszą psychikę, pomaga pozbyć się bólu oraz napięcia.

Hydroterapia

Hydroterapia to nic innego jak terapia zwykła wodą gospodarczą. W hydroterapii przy użyciu natrysków wystawia się na działanie wody bolące lub chorobowo zmienione miejsca.

Krioterapia

Krioterapia to leczenie zimnem. Terapia ta opiera się na wykorzystaniu niskich temperatur w celu łagodzenia podrażnienia nerwów oraz niwelowania dolegliwości bólowych.