Mięśnie kegla

Mięśnie Kegla powinny być ćwiczone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, aby panowie nie mieli w przyszłości problemów z nietrzymaniem moczu oraz czerpali silniejsze doznania seksualne spowodowane wytrenowaniem mięśni. Regularne ćwiczenia pomagają zapobiegać także innym męskim problemom. Jak zatem wzmocnić mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla, zwane inaczej mięśniami dna miednicy lub mięśniem PC, wyjaśniając fachowo, są mięsieniem łonowo-guzicznym, zlokalizowanym między kością łonową a ogonową. U mężczyzn mięśnie Kegla są w gruczole krokowym, rejonach kości guzicznej, krocza i odbytu, oplatają także podstawę penisa przy cewce moczowej.

Jaki ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia na mięśnie Kegla dla mężczyzn nie są niełatwe. Mężczyźni muszą dążyć do jak najmocniejszego zaciśnięcia mięśni krocza tak, jednocześnie wyobrażając sobie, iż muszą skorzystać z toalety, czyli jakby celem było powstrzymanie się od skorzystania z niej. Trening polega na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni miednicy, a raczej jej dna przy jednoczesnej kontroli oddechu. Mięśnie powinny być zaciskane podczas wydechu, zaś rozluźniane w trakcie wdechu. Ćwiczenie nie powinno trwać więcej niż 10 minut, lecz początkujący panowie powinni zacząć od 5 minut. Po tym czasie należy rozluźnić mięśnie i odpocząć. Całe ćwiczenie składa się z trzech serii, każda po dziesięć powtórzeń. To ćwiczenie można wykonać niemalże wszędzie, bez względu na miejsce i pozycje. Nie wolno jednak robić go podczas oddawania moczu, gdyż można doprowadzić do zapalenia pęcherza. Efekty pojawią się już po około miesiącu ćwiczeń. Innym niebywale polecanym treningiem jest joga, która działa też na inne mięśnie.

Ćwiczenia mięśni kegla u mężczyzn – zalety i efekty

Mięśnie Kegla u mężczyzn należy ćwiczyć regularnie. Regularność może przynieść zadowalające efekty. Panowie będą mogli wówczas kontrolować erekcję, wystarczy, że zacisną mięśnie dna miednicy. Z czasem jednak erekcja u mężczyzn i tak ulega osłabieniu,przez fakt, iż krew szybko odpływa z penisa. Można jednak temu zaradzić i kupić pierścienie erekcyjne. Jednak ćwiczenie Kegla sprawi, że nie będzie to konieczne, gdyż ćwiczenia przyniosą ten sam efekt. Ćwiczenie mięśni Kegla ma zalety takie jak, m.in.:

– możliwość kontrolowania wytrysku,

– większa przyjemność ze stosunku,

– zapobiegnięcie takim kłopotom, jak – problemy z erekcją i nietrzymaniem moczu.

Ćwiczenia na mięśnie Kegla dla mężczyzn to inwestycja w przyszłość i możliwość czerpania zadowolenia z stosunku.

FRAZY NIEUŻYTE

regularne ćwiczenia mięśni kegla ćwiczenia mięśni dna miednicy mięśni dna miednicy 

ćwiczenie mięśni dna miednicy0/1
ćwiczenia mięśni kegla mężczyzn0/1–2
rozluźnianiu mięśni dna miednicy NIETRZYMANIE MOCZu