Najlepszy sposób na ostrogę piętową

Najlepszy sposób na ostrogę piętową

Każdy z nasz stara się znaleźć najlepsze i najskuteczniejsze sposoby, które uwolnią nas od jakichkolwiek przypadłości. Jak w taki razie poradzić sobie z ostrogą piętową? Czy istnieją w tym przypadku jakieś najlepsze sposoby? Podpowiadamy!

Ostroga piętowa najbardziej dokuczliwym zwyrodnieniem

Ostroga piętowa potrafi dać się we znaki każdemu, kto się z nią boryka. Choć początkowo ból może niewielki, to nieleczone schorzenie już może być bardzo problematyczne. Początkowo pojawiają się trudności w czasie ruchu, czyli głównie przy chodzeniu. Z upływem czasu ból bywa tak dokuczliwy, że nie tylko może utrudniać chodzenie i wykonywanie codziennych czynności, ale również pojawia się w stanie spoczynku, kiedy leżymy, siedzimy, czy śpimy. Całe szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, które pozwalają na walkę z ostrogami piętowymi. Ważne, by zacząć terapię jak najwcześniej, bo dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych chwil.

Jak można leczyć ostrogę piętową?

Wśród sposobów walki z ostrogą piętową wymienia się leczenie farmakologiczne w postaci środków doustnych lub zastrzyków o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Inną, również popularną metodą jest fizykoterapia i w tym przypadku dobre efekty daje leczenie ultradźwiękami, falami uderzeniowymi oraz laserem. Do leczenia można włączyć również profesjonalne masaże punktowe oraz domowe sposoby jak na przykład okłady z lodu, kapusty czy sody oczyszczonej. Wiele osób wskazuje, że dobre efekty daje też leczenie uryną, czyli po prostu własnym moczem, choć jak do tej pory nie ma to potwierdzenia w badaniach.

Najlepszy sposób na ostrogę piętową, czyli jaki?

Jak wybrać odpowiednią terapię dla siebie? Która z nich daje najlepsze rezultaty? Leczenie ostrogi pietowej moczem podobno spośród nich wszystkich jest najlepsze. Jednak, by otrzymać dobre efekty kuracji, uryna musi być wolna od infekcji. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taką terapię, upewnijmy się, że nasz mocz jest czysty i nie wyrządzimy sobie jeszcze większej szkody.