Piaskarka NSK

Odpowiednie zakrzywienie dyszy, obrotowa końcówka, wygodna rękojeść wpływająca na komfort pracy — to tylko niektóre elementy, jakimi powinna się wyróżniać konstrukcja piaskarki do twojego gabinetu.

Piaskarka NSK – must-have w Twoim gabinecie dentystycznym

Piaskarkę używać równie łatwo jak turbinę, dzięki czemu profilaktyka i zabiegi higienizacji w gabinecie dentystycznym mogą być przeprowadzane na najwyższym poziomie. Piaskowanie to bardzo popularny i potrzebny zabieg, który pozwala usunąć zbędny kamień i osad nazębny, którego nagromadzenie daj nie tylko nieestetyczny efekt, ale i może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób zębów i dziąseł, których twoi pacjenci chcą uniknąć. Piaskowanie rekomenduje się wykonywać co 6 miesięcy. Zabieg ten powinien być wykonywany regularnie, bo tylko w ten sposób można usunąć te zanieczyszczenia, z którymi nie daje sobie rady domowa szczoteczka. Ważne jest jednak, by wybrać taką piaskarkę, która zagwarantuje jednocześnie odpowiedni komfort zabiegu dla pacjenta, wygodę i łatwy dostęp do powierzchni czyszczonych zębów dla osoby wykonującej zabieg. Przede wszystkim jednak urządzenie powinno być maksymalnie efektywne i skuteczne w swoim działaniu.

Różne końcówki dyszy piaskarki i co jeszcze — kryteria wyboru

Piaskarka NSK to nowoczesne urządzenie, które cieszy się bardzo dużym zaufaniem ze strony stomatologów i higienistek. Uwagę obecnie przyciąga seria kompaktowych oraz prostych w obsłudze i konserwacji piaskarek typu Prophy Mate. Piaskarkę można używać równie łatwo jak turbinę. Piaskarkę wyróżnia

oryginalny system podwójnej dyszy, składający się z dwóch różnych końcówek (o kątach zakrzywienia 60 oraz 80 stopni), a także złącza z możliwością obrotu o 360 stopni przy końcówce. Taki system gwarantuje precyzyjny i łatwy dostęp do powierzchni czyszczonych zębów. Bardzo ciekawa jest sam prophy mate neo końcówka, która pozwala dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc. Z kolei specjalny kształt pokrywki minimalizuje osadzanie się na jej powierzchni proszku czyszczącego. Oprócz bardzo wygodnej obsługi i doskonałej jakości pracy, piaskarka NSK wyróżnia się także prostą konserwacją, co znacząco przedłuża jej żywotność. Po zdjęciu pokrywy pojemnika na proszek piaskarkę można sterylizować w autoklawie. Konserwacji można także dokonać używając specjalnej szczotki czyszczącej.

Wybór odpowiedniego sprzętu do twojego gabinetu pozwoli ci zagwarantować pacjentom najwyższą jakość usług, nie tylko w zakresie leczenia zębów, ale i ich ochrony i   zabiegów profilaktycznych.