Szkolenia stacjonarne są nadal możliwe

W dobie pandemii, pomimo wielu różnych zmian, które zaszły w życiu każdego z nas, szkolenia nadal się odbywają. Część z nich została przeniesiona do internetu, część nadal odbywa się stacjonarnie. Wielu młodych stomatologów nadal szlifuje swój warsztat na szkoleniach, które odbywają się stacjonarnie, w salach fantomowych. Chodzi przede wszystkim o bardzo ważną ciągłość nauczania, która nie może w żadnej chwili zostać przerwana. Jakie rozwiązania dają młodym stomatologom możliwość kontynuowania nauki, nawet w dobie pandemii?

Szkolenia nastawione na praktykę

Oczywiście to nie jest tak, że w dobie pandemii, szkolenia dla dentystów https://www.akademiastomatologii.edu.pl odbywają się tylko i wyłącznie w formie zdalnej. Warto zauważyć, że niektóre z nich mimo wszystko nadal są prowadzone stacjonarnie. Powodem, dla którego szkolenia dla młodych dentystów są prowadzone stacjonarnie, jest nacisk na praktykę. Część praktyczna szkoleń odbywa się w specjalnych salach fantomowych. W takich sytuacjach osoby uczestniczące w tego typu kursie mogą liczyć na odpowiednie przygotowanie do zajęć. Firmy szkoleniowe są również zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym. Chodzi przede wszystkim o środki bezpieczeństwa związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem. M.in. chodzi o zapewnienie odpowiedniej przestrzeni, gdzie będzie występowała odpowiednia odległość między kursantami. Warto zauważyć, że oprócz tego trzeba należy bezwzględnie pamiętać o maseczkach oraz o odpowiedniej dezynfekcji, tylko po to, aby ograniczyć możliwość zakażenia kursantów. Oczywiście prowadzący również pamiętają o takich samych zasadach bezpieczeństwa.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

W przypadku kursów, które obejmują część teoretyczną, bez specjalnego nacisku na praktykę większość zajęć jest prowadzona zdalnie. To z pewnością zwiększa bezpieczeństwo osób, biorących udział w zajęciach. Dla uczestników kursów, w których nacisk jest kładziony na praktykę zaleca się stosowanie środków bezpieczeństwa, które w znaczny sposób zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem.