USG Doppler Warszawa

Decyzję o koniczności przeprowadzenia dodatkowych badan, najczęściej podejmuje lekarz w oparciu o wynik wywiadu medycznego.

W przypadku schorzeń związanych z układem krążenia, szczególnie często realizuje się badanie Dopplera w Warszawie. Gabinety zlokalizowane w Warszawie, pozwalają na to, aby zapewnić pacjentom nie tylko jakość wykonania usługi, ale także rzetelność przygotowanych informacji. Badania USG są bezbolesne i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać. Nie ma też konieczności podawania, przed ich wykonaniem, żadnych leków. Badania te nie powodują także żadnych skutków ubocznych.

Pacjenci cierpiący z powodu różnego rodzaju dolegliwość bólowych kończyn dolnych, mrowienia kończyn zarówno dolnych jak i górnych, żylaków, pajączków, opuchlizny kończyn itp. powinni skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem specjalistą. Chirurg naczyniowy na pierwszej wizycie pacjenta z pewnością skupi się na przeprowadzeniu wywiadu medycznego oraz zbadaniu miejsc, które sygnalizują możliwość występowania schorzenia. Jeśli do postawienia diagnozy, lekarz będzie potrzebował także kompletu konkretnych badań, z pewnością zaleci ich wykonanie.

Pacjenci, którzy nie mieli wcześniej przeprowadzonych badań typu USG, zostaną poinstruowani o tym, jak się do nich przygotować.

Do przeprowadzania badania metodą Dopplera, niezbędne jest dostosowanie odzieży w taki sposób, aby z łatwością udostępnić lekarzowi badany obszar. Samo badanie pozwala ocenić, w jakim stopniu przepływ krwi wewnątrz żył i tętnic jest utrudniony. Obraz widoczny za pośrednictwem fal ultradźwiękowych daje lekarzowi możliwości oceny, czy schorzenie jest zaawansowane i dotyczy większej ilości naczyń. Badanie jest przeprowadzane w czasie rzeczywistym, więc lekarz w jego trakcie, może informować o tym, co widzi na ekranie.

Badanie Dopplera wymaga obserwacji przepływu krwi w naczyniach, aby móc zweryfikować, czy światło naczynia nie jest zmniejszone. Jeśli w badaniu potwierdzi się, że u pacjenta doszło do zablokowania luz zmniejszenia drożności przepływu, to lekarz decyduje o dalszym postępowaniu. Najczęściej proponowane jest leczenie farmakologiczne lub zastosowanie odpowiednich zabiegów udrożniających naczynia. Zabiegi, które są przeprowadzane przez chirurga naczyniowego mogą być wykonywane także w znieczuleniu ogólnym. Zależy to od konkretnej metody udrożniania oraz stanu zdrowia pacjenta.

USG Doppler Warszawa wykonuje się najczęściej wtedy, gdy pojawiają się podejrzenia o zmniejszonym przepływie krwi w tętnicach lub żyłach. Mogą o tym świadczeń bóle głowy, bóle kończyn, uczucie mrowienia, drętwienia czy nawet opuchlizna kończyn. Dodatkowo, takie badanie przeprowadza się gdy u pacjenta doszło do urazu. Aby wykluczyć uszkodzenie naczyń krwionośnych, badanie dopplerowskie pozwala sprawdzić ich stan. Badania USG nie przeprowadzi się w kwestii oceny naczyń krwionośnych doprowadzających krew do mózgu, gdyż fale ultradźwiękowe nie są w stanie przedostać się przez kości czaszki. W tym celu może być stosowany tomograf komputerowy.