USG mięśni i USG ortopedyczne

Badanie ultrasonograficzne mięśni i ścięgien pozwala określić struktury mięśni i ścięgien i trafnie zdiagnozować wielkość i rodzaj zmian pourazowych. Najczęstszym wskazaniem do badania są zmiany w mięśniach po wypadkach u urazach. Popularna jest także diagnostyka stanów zapalnych. Dzięki temu możliwa jest ocena rozległości krwiaków, procesów naprawczych w tkance mięśnia

USG mięśni i USG ortopedyczne
USG mięśni i USG ortopedyczne

pod kątem zmian guzowatych, blizn pourazowych i innych procesów pourazowych. Pozwala także skutecznie zobrazować elementy nie uchwycone na zdjęciu rentgenowskim wolnych ciał. Ocena obejmuje najczęściej całą jednostkę mięśniowo-ścięgnistą, wraz z przyczepami, rdzeniami ścięgniste, kaletki okolicy mięśni i ścięgien, brzuśce mięśniowe, powięzi mięśniowe i pochewki ścięgien. Badanie wykonywane jest w sposób bezpieczny, bezbolesny i atraumatyczny. Jego dużą zaletą jest także stosunkowo niska cena.

Dzisiejsze zaawansowanie technologiczne pozwala na skuteczną diagnostykę wszystkich mięśni, powięzi i ścięgien. Efektem tego jest przejrzysty obraz w obrębie wielu struktur. Pracownie USG pozwalają na skuteczne badanie narządów ruchu i brązowanie mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów. Do najpopularniejszych aparatów, zaliczyć możemy między innymi aparaty firmy Mindray, Siemens i GE. Do popularnych rozwiązań zaliczyć możemy także interwencje pod kontrolą USG. Największym atutem tej metody jest fakt, że operator widzi igłę wewnątrz tkanek. Pozwala to na określenie kondycji elementów położonych wokół kluczowych struktur, takich jak nerwy czy naczynia. Przy tym zabieg ten jest całkowicie bezpieczny! Metoda ta umożliwia także podawanie czynników wzrostu i leków w konkretnie uszkodzone lub zmienione miejsce. Kontrola obrazu USG pozwala również na podawanie leków do małych przestrzeni, takich jak kaletki, pochewki ścięgniste.

USG ortopedyczne Warszawa i USG mięśni Warszawa wykonywane jest najczęściej w okolicach stawów – kolanowego, skokowego, biodrowego i barkowego.