W trosce o piękną sylwetkę

Niewątpliwie jest moda na ciało szczupłe i zadbane. Ściśle przestrzegane programy dietetyczne, treningi na siłowni, suplementy. Przepisów na odchudzanie jest bardzo dużo, a ich skuteczność bywa oczywiście tematem dyskusyjnym, bo na każdego działa coś innego i oczywiście nie wszyscy jesteśmy skłonni do wyrzeczeń czy też większego wysiłku. W tym roku na sylwetkach wielu osób dość mocno odbiła się pandemia i przymusowa izolacji. I choć w sieci znaleźć można było szereg treningów online, to niewątpliwie motywacja często była niewystarczająca i kanapa, pełna lodówka i masa czasu wolnego nie sprzyjały aktywnościom. Efekty możemy podziwiać teraz i nie ulega wątpliwości, że właśnie to lato mija pod hasłem, jak szybko schudnąć.

 

  1. Dieta cud
  2. Jak działają preparaty na odchudzanie?
  3. Jak zahamować apetyt?
  4. Ograniczanie wchłaniania

 

Dieta cud

 

Nie ma jednej recepty na odchudzanie. Każdy organizm jest inny. Ma swoje ograniczenia i możliwości, wymagania energetyczne i jakby wdrukowany poziom metabolizmu. To także budowa ciała mocno wpływa na to jak wyglądamy i ze wszystkim – także z utratą wagi trzeba postępować rozsądnie. Wszak nie chcemy efektu jojo i oczywiście nie zamierzamy mieć problemów ze zdrowiem z powodu niedoborów składników w diecie. Coraz więcej osób sięga również po tabletki na odchudzanie https://www.nowafarmacja.pl/tabletki-na-odchudzanie. Oczywiście nie jest to panaceum na otyłość, ale w pewien sposób odpowiednie preparaty mogą pomóc pozbyć się niechcianych kilogramów, o ile oczywiście połączymy je z odpowiednią aktywnością fizyczną oraz zbilansowanym jadłospisem.

 

Jak działają preparaty na odchudzanie?

 

Popularne suplementy na odchudzanie są coraz częściej wybierane przez Polaków i Polki. Warto zauważyć również, że coraz więcej jest na rynku preparatów, które mają działać na inne problemy, a dodatkowo podkreśla się to, że wspomagają utratę wagi. Niewątpliwie w wielu wypadkach jest to ciekawy chwyt reklamowy. Warto pamiętać o tym, że tego typu tabletki nie są dedykowane każdemu i nie są receptą na wszystkie nasze problemy. Mogą również nie zadziałać. Najczęściej preparaty na odchudzanie przeznaczone są dla osób, które mają BMI (indeks masy ciała) powyżej 27. To produkty dla ludzi z nadwagą i otyłością. Mogą być stosowane przez określony czas – zazwyczaj jest to kilka tygodni lub miesięcy. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zmniejszanie apetytu, a także ograniczenie wchłaniania tłuszczów. W sklepach i aptekach znaleźć można więc leki na receptę, preparaty ziołowe i różnego rodzaju suplementy.

 

Jak zahamować apetyt?

 

W pewien sposób tabletki „oszukują” organizm i dzięki wybranym składnikom w pewien sposób hamują apetyt i wysyłają sygnały do mózgu, że nie jesteśmy głodni. Przede wszystkim podnoszą poziom serotoniny i katecholaminy, a te mocno wpływają i na chęć jedzenia, i na sam nastrój. Większość tego typu tabletek zawiera chrom. To związek mineralny, który zwiększa wydzielanie insuliny. Tym samym zmniejsza apetyt oraz sprawia, że spalamy zdecydowanie więcej tkanki tłuszczowej. Wiele preparatów zawiera również ananas i gorzką pomarańczę, które dają uczucie sytości. Tak też działa błonnik, który w krótkim czasie wypełnia nasz żołądek. Ten składnik jest niezwykle ważny w diecie, ponieważ dba o prawidłową perystaltykę jelit.

 

Ograniczanie wchłaniania

 

Wiele preparatów zmniejsza wchłanianie tłuszczów nawet w 30%. To idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie chcą przejść na radykalną dietę, a marzą o szczuplejszej sylwetce. Warto jednak już na początku zaznaczyć, że tego typu preparaty mogą również ograniczać wchłanianie niektórych witamin i dlatego o ich poziom trzeba szczególnie dbać. Wśród składników, które przyspieszają metabolizm tłuszczów i cukrów wymienia się ocet jabłkowy. Pobudza on wydzielanie soków żołądkowych i enzymów trawiennych. Skuteczna bywa również chityna, która w jelitach wiąże cząsteczki tłuszczów oraz L-karnityna, która przyspiesza przemianę tłuszczu zapasowego w energię, choć to działanie nie zostało potwierdzone w badaniach sprawdzone artykuły.