Zima nie pozwala Ci wyjść z domu? Dzięki konsultacji online i e-recepcie już nie musisz!

Złamana noga, słaba odporność, wiek – istnieje wiele powodów, dla których zimą staramy się nie wychodzić z domu, kiedy nie musimy. Niestety, wizyta u lekarza jest czasami niezbędna. Na szczęście teraz może się ona odbyć całkowicie wirtualnie.

Na czym polega konsultacja online?

Jest to wizyta u lekarza, którą możemy odbyć z naszej kanapy. Zamiast dzwonić do rejestracji w przychodni i czekać aż w końcu uzyskamy połączenie, tutaj wystarczy wejść na stronę Telemedyk. Następnie możemy wybrać rodzaj wizyty. Jesteśmy chorzy i nie wiemy jak się leczyć? Potrzebujemy recepty? A może zwolnienia lekarskiego? W zależności od wybranej usługi zostaniemy następnie poproszeni o podanie naszych objawów albo dołączenie niezbędnej dokumentacji. Po uiszczeniu opłaty połączy się z nami medyk – może się to odbyć poprzez rozmowę video, połączenie telefoniczne, ale też przez maila.

Czym różni się wizyta w gabinecie lekarskim i konsultacja online?

Sama „wizyta” niewiele się różni. Tutaj też opowiadamy lekarzowi, jaki mamy problem i prosimy o poradę. Lekarz diagnozuje nasze objawy i w zależności od nich przepisuje nam odpowiednie leki albo zaleca odpoczynek. Jedyna różnica polega na tym, że cała wizyta odbywa się na odległość, a my nie musimy wstawać z łóżka, jeśli jesteśmy chorzy.

E-recepta online – jak działa?

Rozwiązanie, jakim jest e-recepta towarzyszy nam już od kilku lat. Podczas wizyty lekarz podaje nam 4-cyfrowy kod, który musimy podać w aptece. Dzięki temu nie grozi nam zagubienie papierowej recepty, a farmaceuta nie ma problemu z odcyfrowaniem pisma lekarza. Recepta online pozwala nam na przesłanie kodu bliskiej osobie od razu po wizycie online, a ona może bez problemu zrealizować ją w drodze do domu.

E-recepta i lekarz online – dla kogo?

Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wielu osób. Po pierwsze będzie to wygoda dla osób, które złapały przeziębienie albo grypę. W tej sytuacji ostatnie na co mamy ochotę, to wychodzić z domu na zimno.

Medyk online i recepta, którą może nam wydać, to też rozwiązanie dla osób starszych, które boją się chodzić po oblodzonych chodnikach w strachu przed upadkami i złamaniami.

Oczywiście konsultacja online to też rozwiązanie dla osób, które po prostu cenią swój czas i nie chcą czekać rano na połączenie z przychodnią, a potem na wizytę lekarską wraz z innymi chorymi. To jedno z rozwiązań współczesnej medycyny, z którego powinniśmy korzystać i to nie tylko zimą.